Su Tesisat

Su tesisatı ve su kaçağının başlıca sebepleri ;
Su tesisatı, yapım aşamalarında yapılan işlemler daire kullanıma başladığı zaman kaçırmayabilir. Temiz su tesisatı çekilirken kaynak hataları olabilir. Bu kaynak hataları zaman geçtikce basınçdan dolayı kaynağı kaynağın kendini bırakmasına sebep olur.

Yaptığımız araştırmalarda sıhhi su tesisatı nın daha fazla sorun çıkardığını tespit ettik. Sıcak su hattında basınç ve sıcaklıkdan dolayı kaynağın atması daha basittir. Bu sorunların olmaması için su tesisatbittikden sonra tesisatın en az 10 barla kontrol edilmesi gerekir. Tesisatta ki diğer sorunlar ise pimaş hatlarında ki  ters meyilden kaynaklanır.

Pimaşdaki ter meyil hemen kaçırma yapmayabilir. Zamanla, kullanıldıkça temizlik için kullanılan kimyasallar pimaş bağlantılarında kullanılan contanın özelliğini kaybetmesıne neden olur. Bundan dolayı banyo tavanında rutubet,sararmalar başlar. Pimaşdaki ters meyilin dier bir zararı ise tıkanma ve su kaçağıolabilir.

Dairedeki bazı sorunlarda montaj zamanı meydana gelir. Musluk,klozet,lavabo,küvet bağlantılarının dikkatli yapılmamasından dolayı su kaçakları meydana gelir. Az kaçırma yaptığı için kaçağın görülmemesi uzun zaman alabilir. Rutubetlenmenin az olduğu düşünülüp o kısmı kırıp sorunun halledilebileceği sanılır . Su kaçağı dairede rutubet ve damlatmanın olduğu bölümden çıkmayabilir.Su zayıf bulduğu yerden kaçırmaya başlar .

Ülkemizde su kaçak tespit cihazlarından çoğu insanlar haberdar değildir. Sorunlarını çözebilmek için farklı farklı yontemlere başvuruyorlar. Ufak bir sorundan dolayı evi darmadağın ediyorlar. Teknolojinin ilerlediği yıllarda artık bu sorunları ev ve iş yerlerinde kırmadan su kaçağı tespitini yapıyoruz. Su kaçağı tespit edildikden sonra en az zahiyatla sorununuzu çözüyoruz.
Ne tür cihazlar kullanıyoruz ;
Akustik dinleme cihazları
Kameralar
Dedektör cihazları
Kanal açma    gibi gelişmiş cihazları kullanıyoruz .
Aynı zamanda profesyonel ekiplerimizle sizi sıkıntılarınızdan kurtarıyoruz…