Sifon Tamiri

Yüksek gelen su faturalarının en büyük nedeninin sifonun yarattığı su kaçakları olabileceğini biliyor muydunuz? Banyolardaki klozetin içine devamlı akan su miktarının fazlalığı hiç harcamadığınız halde faturalarınızın yüklü gelmesine neden olmaktadır.
Klozetleriniz zamanla çok kullanılmaya bağlı olarak aşınabilir, su boruları da eskir. Klozetin içindeki rezervuar takımlarının içindeki contaların eskimesi ve kullanılan malzemenin kaliteden yoksun oluşu sifonlar arızalanmasına yol açar. Sudaki kireç miktarı rezervuarın bozulmasına neden olur, iç takımlara zarar vermektedir. Suyun yarattığı kirlenmeler ciddi sıkıntılar yaratmaktadır.
Sifon tamiri için öncelikle işten anlayan, sorunun kaynağını bulabilecek iyi bir su tesisatçısına ihtiyacınız vardır. Çağırdığınız usta öncellikle ana vanayı kapatmakla işe başlar. Sadece contaların değiştirilmesi fayda sağlamayacaktır. Rezervuar içindeki doldurma haznesi çalışıyorsa şamandırasını değiştirmek işe yarayabilir. Boşaltma haznesinin suyu tutmaması durumunda sadece bu kısmı değiştirmek yeterli olacaktır. Tamamen iç takımları yenilemek en kalıcı çözümdür. Ve sizi büyük bir dertten kurtarır.
Sifon tamiri basit görülse de gerçekleştirilmediğinde yarattığı bir su sızıntısının size günde 10 litreye yakın su kaybı yaşatacağını biliyor muydunuz? Eskiden iyi bir su tesisatçısı bulabilmek büyük sıkıntıydı. Artık sizlere 7/24, üstelik de uygun fiyatlara hizmet veren ve banyolarınıza Hiçbir hasar vermeden aynı gün içerisinde tamiratınızı tamamlayan deneyim ustaların yer aldığı kaliteli firmalar var.
Sizlerde güçlü kimyasal maddelerle geçiştirmek yerine kalıcı çözümler sağlamak için işi uzmanlarına teslim edin, tamirat stresi yaşamadan sifon tamiri işinden kurtulun.