Kalorifer Temizliği

Soğuk kış günlerinde kabarık gelen doğalgaz faturalarına rağmen kombim ısıtmıyor, ısınamıyorum diyorsanız bu belirtiler peteklerinizin temizlenmesi gerektiğinin sinyalleridir.

Kalorifer ve kombilerin düzenli olarak her 3 yılda bir temizliğinin yapılması gerekiyor, bunu biliyor muydunuz? İhmal edilen kalorifer temizlikleri, tesisatlarınıza arızalar çıkarmaya peteklerinizin ısı vermemesine yol açar. Kaloriferinizin içinde suyun dönüş hızının yavaşlaması sorun yaşamaya başlayacağınızın göstergesidir.
Kalorifer peteklerinizin içinde zamanla pislikler birikmeye başlar.Paslanma ve oksitlenme arıza yaşamanıza neden olur. Belirli aralıklarla kimyasal petek yıkama işlemini yapmanız, peteklerinin temizliği için işinin ehli ustalarla çalışmanız gerekir. Uzman bir ekip daha az yakıt harcayarak daha çok enerji tasarrufu yaşamanızı sağlayacaktır.
Kaloriferinizin içindeki kireç, su taşı gibi maddelerden arınma sağladığınızda bundan %30 daha az yakıt harcadığınızı, maddi açıdan ciddi bir tasarruf elde edebileceğinizi biliyor muydunuz? Kalorifer temizliği için kullanılan özel makinelerdeki kimyasallar  kalorifer sisteminizi kireç, pas ve korozyondan arındırıyor. Tıkanıklıkların oluşmasını önlediği gibi uzun süre sorun yaşamamanızı da sağlıyor.
Çağırdığınız deneyimli usta, kalorifer sisteminizin temizliğini radyatör, kazan parçaları içindeki kireç ve oksitlenmelere karşı püskürtme makinesi ile sağlıyor. Yaklaşık 5-6 saat süren çalışma sonunda ısıtma sisteminiz hem daha sessiz hem de daha verimli çalışacaktır. Radyatörleriniz yerinden sökülmeden, aynı gün içerisinde tertemiz olacaktır.
Kalorifer temizliği periyodik zamanlarda yaptırırsanız, ısınmama sorunuyla karşılaşmamış olursunuz. Sorumluluk sahibi firmalarla çalışarak kaliteli hizmeti uygun fiyatlara almanın ayrıcalığını sizlerde yaşayabilirsiniz.