Kalorifer Tesisat Temizliği

Kışın ısı kaybınızın olmasını istemiyorsanız düzenli aralıklarla kalorifer tesisatının temizliğini ve bakımını yaptırmalısınız. Bakımı ve temizliği yaptırılmayan kalorifer tesisatı zamanal kireç ve kurum kaplanır kireç ve kurum peteklerin ısınmasını önlerken kalorifer tesisatı içerisinde dolaşan sıcak suyun da yolunu kesmiş olur.

Kalorifer tesisatlarınin kirlenmesi ısınmanızı azaltır siz doğalgaz derecesini ne kadar açarsanız açın petekler tam olarak ısı yaymayacak ve doğalgaz faturanız boş yere fazla gelmiş olacaktır. kalorifer tesisat temizliği yapan tesisatçı firmalar Kullandıkları cihazlar ve kimyasal temizlik maddeleri sayesinde bir kaç saat içerisinde tüm kalorifer tesisatını temizler ve ilk günkü kullanım şekline getirir. Kalorifer tesisat temizliği yapan firmaların kullandığı cihazı tek peteğe takması tüm kalorifer tesisatın temizlemesine yeter.

kalorifer peteğine takılan makine tesisat içerisindeki kirlei suyu kendi içerisine akıtıığından yerlerinize bir damla pis su damlamadan işlemi halletmiş olurlar. Tüm tesisat temizliği işlemini yaptıktan sonra teker teker bütün doğalgaz peteklerin havasını alan tesisat firma elemanları doğalgazı bir kaç dakika çalıştırır ve sizin onayınızı aldıktan sonra giderler.