Banyo Su Sızıntısı

Banyo ve tuvaletler su tesisatları açısından önemli yerler arasında yer almaktadır. Banyolar günümüzde suların en çok kullanıldığı ve tüketildiği yerlerden biridir. Bu tür konularda ise duşa kabin bölgeleri küvetler ya da banyolarda yer alan klozet tipi tuvaletlerde suların herhangi bir sorun yaratmadan kullanılması gereken yerler olarak bilinmektedir.

Bu tür konular ile beraber ise banyolardaki fayansların altında bulunan su tesisatları sayesinde temiz su boruları ile beraber dikey olarak yerleştirilen ve duvarların içinden geçen gider yolları ve suların tahliye olduğu su kanalları da yer almaktadır. Banyo su sızıntısı konusu ise bahsettiğimiz iki farklı tesisattan da kaynaklanabilinmektedir.Bu tür konularda kullanılan temiz su borularında sızıntılar ise oldukça geç bir vakit sonra da fark edilebiliyor. Çünkü fayans bölgelerinden geçemeyen sular çok daha farklı bölgelerde ya da alt katımızdaki komşunun duvarlardaki ıslaklık ile de kendini belli edebilmektedir. 

Banyo su sızıntısı konusunda ise yarım almak ve bu sorunu kısa zaman içersinde en az masraf ile de çözümlemek önemli hususlar arasında da yer almaktadır. Bahsettiğimiz konularda bizlere yardımcı olabilecek ve ellerindeki cihazlar ile de kırma ve parçalama işlemine gerek kalmadan da su sızıntısını tespit eden su tesisatçıları da bulunmaktadır. 

Sizlerde banyo su kaçağı gibi konularda da bahsettiğimiz ve cihaz ile tespit yapan tesisat firmalarından da destek alabilirsiniz diye de düşünüyorum.