Klozet Değiştirme

Sifonunuz mu arızalandı, banyolarınızdan gelen su sızıntıları faturalarınızın yüksek gelmesine mi neden oluyor? Bu gibi sıkıntılarınızda kurtulmak için doğru bir tesisatçıyla çalışıp klozetinizi değiştirmeye ne dersiniz?

Klozetiniz çatladı ya da kırıldıysa, ve sifonunuz çalışmıyor, tuvaletinizi tam olarak kullanamıyorsanız klozetinizi değiştirme zamanınız gelmiş demektir. Aşırı derecede hasar görmüş ya da zamanla çok kullanıma bağlı kireçlenmelerin görüldüğü klozetleri değiştirirken yenisinin yerinin uygunluğuna ve rahat kullanılabilmesine dikkat edilmelidir.
Klozet değiştirme işleminde montajı kendiniz ya da tesisatçı yapsa da ana vanadan suyu kestikten sonra klozet ile duvar arasında 20 cmlik boşluk olmalı, önündeyse 75 cmden 90 cme kadar hareket alanı bırakılmaya dikkat edilmelidir. Klozet yerinden çıkarıldıktan sonra pimaş borusu ana gidere yerleştirilmeli ve matkapla vidalanacak yerler delinmelidir. Gerekli işaretlemelerden sonra klozet zemine vidalanarak sabitlenir. Daha sonra rezervuarın montaj işlemine geçilir ve klozet yerine yerleştirilir. Yeni klozetiniz kullanıma hazır hale gelmiştir.
Klozetin düzgünce yerleştirilmesi hem su kaçaklarından korunmayı hem de daha sonrasında ek bir masraf ve temizlik derdi çıkmamasını sağlar. Bu montajın kusursuz yapılması içinde iyi bir su tesisatçısına işi bırakmak gerekir. İşinin ehli firmalar tamirat işlerinizi kısa sürede hallederek sizi büyük bir dertten kurtarır, başka işlerle uğraşmanız için size vakit yaratmış olur.
Doğru tesisatçı, uygun firma ve deneyimli kişilerden alınan hizmetin rahatlığı hiç birşeyde yok. Sizler deklozet değiştirme işini gönül rahatlığıyla kırmadan, temiz iş yapan tesisatçılara bırakın ve ekonomik bir şekilde sorununuzdan kurtulmuş olun.