Kombi Neden Su Eksiltir

Kombinizden gelen su sızıntılarından şikayetçiyseniz ve kombiniz su eksiltiyorsa kombi bağlantılarını kontrol etmeli, deneyimli bir tesisatçıdan profesyonel bir destek almalısınız.

Kombiler, özellikle kış günlerinde sıkça kullandığımız cihazlar olup ısınma ihtiyacımızı giderilmesini sağlarlar. Kışa girmeden önce yapılacak birkombi petek temizliği ve yaptırdığınız kombi bakımı uzun süreler kombinizden yüksek verim almanızı sağlar. Kombilerinizin her 2-3 yılda bir temizlenmesi gerekir. İçinde biriken pislikler zamanla kombilerinizi kullanamamanıza, ısınamadığınız halde yüksek su ve doğalgaz faturaları ödemenize neden olur.
Kombilerinizin neden su eksilttiğini düşünüyor, arızalandığından kaygılanıyorsanız ilk yapmanız gereken işini doğru yapan bir firmayla çalışmak ve kombinizin neden su eksilttiğini bulmak için iyi bir tesisatçıya ulaşmaktır. 3-6 ay arası su eksilmeleri normal sayılabilir. Eğer su kaçaklarınız varsa ve su basıncı 1.5-2 bar arasında değilse kombinizde ciddi sorunlar var demektir. Eğer radyatörle alakalı bir sorununuz yoksa kombinizin genişleme tankında sorun olabilir.
Kombilerinizde su eksilmesi yaşanıyorsa tesisatınızda su kaçakları mevcut olabilir. Uzun yıllar ve sık kullanıma bağlı olarak kombilerin gereken periyodik bakımı yaptırılmazsa su kaçakları ve arızalar görülebilir. Peteklerinin havasının alınmasına, içerisindeki su miktarının ayarlanmasına ve basıncının dengeli olmasına hassasiyet gösterilmelidir.
Kombi neden su eksiltir ? sorunun, kombinizi uzun yıllar kullanıp temizletmemenizden mi yoksa su basıncından mı kaynaklandığını bulabilmeniz için tesisatçı çağırmalı, uygun fiyat seçeneklerini sunan kaliteli firmalarla çalışmalısınız.