Evdeki Su Kaçağı Nasıl Bulunur

Su tesisat boruları eski olan bir çok kişinin su kaçağı olma ihtimali yüzünden uykuları kaçmaktadır. Uykuları kaçıracak kadar sıkıntı veren su kaçağının en büyük nedeni eskiden kullanılan pimaş yerine demir boruların daha kullanışsız olmasıdır. Demir borularla döşenen su tesisatı zamanla aşınmaya uğrayarak paslanmaya ve paslandıkça boru inelip su kaçırmaya başlar.

Su kaçağı küçücük bir çatlaktan sızın tapsa ne kadar zarar verebilir ki diyenleri duyar gibiyim. Su kaçağı öyle bir sorundur ki sızıntı sinsice ilerlediğinden siz farkedene kadar iş işten çıkmış olabilir. Peki evdeki su kaçağı nasıl bulunur? ne yazık ki evde su kaçağını kendi başınıza bulmanız çok ama çok zordur.
Tesisat borularınızın çürüdüğünü ve su kaçağı yapacağın düşünüyorsanız sürekli su borularının geçtiği yerlerde nemlenme ıslanma varmı diye kontrol edebilirsiniz. Çoğunlukla su kaçağı yer çekimininde etkisiyle aşağılara doğru aktığında yüzeyde belirmesi geç olur. Yapılabilecek en iyi ve en doğru şey tesisatçı çağırıp evdeki su kaçağını bulmasını istemektir.