Petekler Isıtmıyor

Doğalgaz yandığı halde petekler ısınmıyorsa yada kısmen ısınma yapıyorsa bir kaç nedeni olabilir. Sizinde kolaylıkla kontrol edebileceğiniz ve ayarlayabileciğiniz nedenlerden bazıları şunlardır ; doğalgaz kombisinin ısı ayarları düşük olabilir, ısı derecesini arttırın.

Petekler kapalı durumda kalmış olabilir, peteklerin vanalarını kontrol edin ve açın. kombi tesisatı içerindeki su basıncı azalmış veya artmış olabilir, su seviyesini kontrol edip ayarlayın.  Peteklerde ve tesisat içerisindeki su iyice kirlenmiş ve kurumlaşmış olabilir, petekler hava yapmış olabilir, kombinizin ateşleme aksamında sıkıntı çıkmış olabilir. Yada tesisat arasındaki dönüş filtreleri tıkanmış olabilir. 

Bu gibi durumlarda tesisat firmasından yardım istemek en doğru işlemdir. İnternet ortamında kolaylıkla bulacağınız petek temizleme de uzman tesisat firmaları gerek kullandıkları alet ve makineler gerekse peteklerin içini  kurum ve kireçten arındıran kimyasal maddeler sayesinde zorlu ve zahmetli bir işi kolayulıkla halledebilir. Sizde  daha rahat ve sıcak bri kışı çok daha az doğalgaz faturası ödeyerek geçirmiş olursunuz.