Su Kaçağı Tespiti İzmir

Su kaçağı tespiti İzmir Su kullanım alışkanlığınızda bir değişiklik olmamasına rağmen aylık sonu yüksek tutarlı faturalarla karşılaşıyorsanız tüm çeşmeler açık olmadığı zamanlarda da sayacınızın dönüp dönmediğini kontrol ederek durumu netleştire bilirsiniz. Alt kat komşunuz, tavanında akıntı olduğundan şikayet ediyorsa, ıslak zeminlerinizdeki seramiklerin arası temizlenmeyle geçmeyecek şekilde renk değiştirmişse, duvarlarınızda rutubet varsa su kaçağı tespitini mutlaka yaptırmalısınız.

kocaeli su kaçak tespiti - Su Kaçağı İzmit,Kocaeli,Derince ...
Elektronk Cihazlar ile Su Kaçak Tespiti , Su Kaçağı İzmir, Su Kaçağı Tespiti İzmir

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Kırmadan su kaçağı tespit edilebilinen birden fazla yolu vardır. Bu yollardan birisi termal kamera ile yapılmaktadır. Termal kamera; görevli bir personel tarafından zemin ya da duvarların taranması için kullanılmaktadır. Duvar içlerinde yer alan boruları, ekrana yansıtarak gösteren bu sistem ile arızanın olduğu yer rahat bir biçimde ortaya çıkarılmaktadır. Ancak bu yöntem, özellikle sıcak suyun geçtiği tesisatlarda daha iyi sonuçlar vermektedir. Dinleme ile su arıza tespitini bulmak da bir diğer yöntem olarak bilinmektedir. Duvarlarda, fayanslarda, zeminlerde dinleme yapan uzman personel; bunun için özel bir cihaz kullanılmaktadır. Ses değişikliklerine duyarlı hassas bir cihaz olan bu alet, ses değişiminin olduğu yeri personele bildirmektedir. Bunu yaparken de hem kulaklığı hem de sahip olduğu ekranı kullanmaktadır. Bundan dolayı bu sistem ile nokta atışı yapılarak tam olarak nerede arıza olduğu ortaya çıkarılmaktadır.  Su Kaçağı Tespiti  ile kirli su atığının olduğu borular için de bir diğer yöntem tercih edilmektedir. Bu yöntemle su tesisatının içerisine küçük bir kamera gönderilmekte ve içeriden görüntü alınarak, sorunun olduğu yer tespit edilmektedir.

Su Kaçağı Tespiti,Kırmadan Bulma İstanbul Dilsizoğlu Tesisat
Su Kaçağı İzmir, Su Kaçak Tespiti, Cihazlar ile Su Kaçak Tespiti İzmir

Su Kaçağı Tespiti, son model teknolojiyi kullanarak, evin herhangi bir noktasına zarar vermemektedir. Bu sistem sayesinde, işin en önemli boyutu olan arıza tespiti süreci, rahat bir şekilde sonlandırılmış olmaktadır. Ardından yapılan işlem gereğince küçük bir bölge kırılmakta ve arıza ortadan kaldırılmaktadır. Sonrasında da ilgili bölge eskisinden daha iyi bir görünüme getirilmektedir.

Su Kaçak Tespiti İzmir

Su Kaçağı İzmir

Bilgisayarlı Cihazlar le Kaçak Tespiti İzmir

İzmir Ürkmez Su Kaçağı

Kırmadan Noktasal Tespit İzmir