Logar Temizleme

Geçen akşam arkadaşımıza oturmaya gittik. Arabayı park ettikten sonra kızım bizi beklemeden bir an önce arkadaşlarının yanına gitmek için önden koşarak apartmana girdi. Kızımın apartmana girmesiyle çıkması bir oldu. Önce nedenini anlayamadığımız için korkup telaşlanarak kızıma doğru koştum noldu diye.

Anne apartman çok pis kokuyor gidelim burdan dedi. Gerçekten apartmanın içi çok pis kokuyordu. Burnumuzu tıkayarak arkadaşımızın evine girdik fakat evde kokuyordu. Neler oluyor bu kokuda ne böyle diye sorduk. Meğer logar tıkanmış ve tüm pislik kokuları apartmanı sarmış. neden hemen temizletmediklerini sordum. Logar temizleme için izsuyi aradıklarını ama çok yoğun oldukları için ancak bir kaç gün sonra gelebileceklerini sölediklerini anlattı. 

Arkadaşım oldukça bilgili yenilikleri takip eden her cevabı sorgulayarak kabul eden biri olduğu için anlattıklarına şaşırarak neden izsunin gelmesini bekliyorsunuz ki. izsunin onayladığı bir çok tesisat firmasının olduğunu aradıklarında en kısa zamanda gelip logar temizleme işlemini yaptıklarını anlattım. Benim anlattıklarımı dinler dinlemez biraz beklememi söyleyip hemen apartman yöneticisine çıktı. Anlattıklarımı ona anlatmış.
O akşam kokununda etkisiyle fazla oturamadık arkadaşımda. Ertesi gün beni arayıp olanları analtmak istemiş. Yönetici sabah erkenden tesisat firması arayıp bulmuş ve lögar temizleme işini halletmişler. Seinç içinde bana teşekkür etti ve o akşam kokunun geçtiğini tekarar bizi beklediklerini söyledi.