Klozet Takma

Ev, işyeri gibi her türlü mülkümüzde en çok kullanılan alanlardır biridir klozet. Gereksiz su kaçaklarının oluşmaması için klozet montajının doğru yapılması gerekir.

Klozeti takma işlemi, belirli ölçülere göre yerleştirilmesi gerektiğinden uzman bir kişi tarafından yapılmalı, gereken hareket alanı bırakılmalıdır. Klozet ile duvar arasında en az 20 cmlik, önünde ise 75 cme kadar boş bir alan bulunmalıdır. Klozetiniz, su giderlerinizin yerine göre duvardan çıkışlı olarak ya da atık su gideriniz zemindeyse yerden çıkışlı olarak takılmalıdır.
Klozet takma işleminde tıpkı tüm su tesisat işleriniz gibi önce ana vanadan suyu kesmekle işe başlamalısınız. Eski klozetinizi çıkardıktan sonra size verilen yeni pimaş borusunu ana giderin içine yerleştirin ve düzgünce belirlenen ölçütlere göre yeni klozetin yerleşip yerleşmediğine bakın. Kontrolünüzü yaptıktan sonra işaretlediğiniz yeri matkapla delin, Çekiç ile deliğe çaktıktan sonra atık su borusunu, pimaşınızı yerine takın ve klozetinizi yerleştirin. Klozetinizi dübel yerleri görünecek şekilde sabitledikten sonra vidalarını takın. Musluklardan birini taharet musluğuna, diğer flex hortumunu ise iç takıma bağlayın. Flex hortumları contalıdır. Contalarını da monte ettikten sonra su sızıntısı gerçekleşmesin diye bantla da sarabilirsiniz.
Yeni klozetinizi yere silikonlayarak sızıntılara son verin. Klozetinizin takma işlemi bittikten sonra ana vanayı açıp sifonu çekerek çalışıp çalışmadığını da kontrol edebilirsiniz. Görüldüğü üzere klozet montajını kendinizde yapabilir ya da herhangibir aksaklık olmaması için işinin ehli bir firmaya da yaptırabilirsiniz.
İşinde iyi su tesisatçılarıyla çalışmak tamiratınızı kısa sürede yapmanızı ve sorun çıkmamasını sağlar. Siz de yüksek su faturası derdine neden olan su kaçağı probleminizi kökten halledin, klozet takma işlemleriniz için uygun fiyatlara hizmet veren profesyonel bir destek alın.