Musluk Değiştirme

Bozuk musluklarınızın su akıtma derdinden usandınız mı? Su sızıntılarının yarattığı yüksek faturalardan şikayetçiyseniz musluk tamiratı işinizi iyi bir su tesisatçısına yaptırabilirsiniz.

Musluk tamirini su tesisatçınız ya da kendinizde yapabilirsiniz.Kendi başınıza yapacağınız tamirat uzun vadede etkili olmayacak, musluklarınız su damlatmaya, sizi ve etrafınızı rahatsız etmeye devam edecektir. O yüzden zamanı gelen musluk değiştirme işleminde sorun yaşamamanız için işi ustasına bırakmalısınız.
Musluk tamiri ve değiştirme işleminde ilk yapılması gereken ana vanayı kapatmak olacaktır. Contası gevşeyen musluklar su sızıntıları yaşamanıza neden olur. Salmastranın yani iç göbek musluğunun değiştirilmesi gerekir. Contası değiştirildiği halde boşa dönüyorsa sıkıştırılması ya da salmastrasının değiştirilmesi gerekir. Bir anahtar yardımıyla salmastranın ucundaki conta penseyle çıkarılır, yerine yenisi takılır.
Conta ve salmastranın değişiminde önce ana vanadaki su kesilmelidir. Bir anahtar yardımıyla musluğunuz ters yöne çevrilerek contası çıkarılmalıdır. Salmastra sökülüp yeni musluk yerine takılır. Keten ve teflon bantla birkaç defa sarılarak su sızıntısı yapması engellenir. Çağıracağınız usta daha sağlıklı bir yöntem olduğu için keten bandı tercih edecektir.
Sizlerde arızalı musluklarınızı değiştirmek için işinde uzman bir su tesisatçısıyla çalışın. Musluk değiştirmefirmaların kaliteli hizmet anlayışından yararlanıp kalıcı bir çözüme evet deyin, ekonomik bir fiyata tamiratınızı yaptırıp eskimiş yöntemlerden kurtulun.