Radyatör Temizliği

Doğalgaz radyatör temizliği için ev ve işyerinizdeki tüm petekleri sökmelisiniz. Petekleri sökerken yerlere kurumlu sular dökülecektir hallılarınızı kaldırmanızı tavsiye ederiz. Söktüğünüz petekleri banyo balkon vs gibi yıkayacağınız yere kadar taşımalısınız. Petekler ağır metal olduğundan dikkatli taşımaya özen gösterin.

Taşıdığınız radyatörlerin çift girişleri vardır ikisinide açıp birinden su doldurmalı diğerinden akıtmalısınız. Peteklerinizi iyice yıkadıktan sonra tekrar yerine taşımalı ve takmalısınız. Petekleri taktıktan sonra işlem bitmiyor şimdide peteklerin havasını almalısınız. Bu arada söylemeyi unuttuk siz peteklerinizi yıkadınız ama petekler arasındaki tesisatlar içleri kirli kaldı. İşte yıllardır petek temizliği için böyle zor işlemler yaptığımız için petek temizliğine artık önem vermiyorduk.

Ta ki doğalgaz peteklerini yıkama tekniği kullanan tesisat firmalarını görene kadar. tesisat firmaları radyatörleri yıkamak için özel makineler kullanmaktadır. Kullanılan makine radyatör bağlantılarını çıkarmadan tek bir peteğe bağlanarak işlem yapmakta. Bir radyatör üzerinden diğer tüm petek ve tesisatlar arasında dolaşarak temizlik işlemini yapar. Radyatör temizliği yapan firmalar hiçbir yerinizi kirletmeden dakikalar içerisinde tüm radyatör tesisatını ilk takıldığı günkü kadar temizlemiş olur