Musluk Tıkanıklığı

Banyo ve mutfakların vazgeçilmezi musluklar, çok kullanıma bağlı olarak zaman zaman size sıkıntı yaratabilir. Bazen kullanılmaz hale getiren tıkanıklıklar, su sızıntılarına neden olur ve çevremizdekileri de rahatsız eder.

Musluk tıkanıklıklığını açmak için önce tıkanıklıklarının nedenini belirlemek gerekir. Zamanla sulardaki fazla kireç miktarı kireçlenmelere, taşlaşmalara neden olup su kaçağı verir. Bunları gidermek için piyasada satılan kireç sökücü maddeleri ve lavabo giderlerini kullanabilirsiniz. Uzmanlar bu kimyasalların tıkanıklıkları tetikleyeceğini ve daha ciddi hasarlara neden olabileceğini söylüyorlar.
Musluklarınızla ilgili bir sıkıntı yaşadığınızda genellikle kendiniz contasını değiştirip tamiratını yapmaya kalkışırsınız. Oysa ki bu uzun vadede olumlu bir sonuç getirmeyecektir. Musluk tıkanıklığı ileride su tesisatını etkileyebilecek daha ciddi sorunlar olmaması için iyi bir tesisatçı bulmalı, deneyiminden faydalanmalısınız.
Musluk tıkanıklığı nedenini cihazlarıyla belirleyen ustalar, etkili bir biçimde tıkanıklığı açtıkları gibi su tesisatınızı kırmadan, delmeden bir hasar bırakmamaksızın sorununuzu kısa sürede ortadan kaldırırlar. Aynı anda su sızıntıları yüzünden gelen yüksek fatura derdinden de kurtulmuş olursunuz.
Damlayan su kaçakları, yayılan kötü kokular ve kireç artıklarının verdiği sinyallerden anlaşılacağı üzere musluk tıkanıklıklarının uzman kişiler tarafından açılması gerekmekte, ekonomik fiyatlara hizmet veren tecrübeli bir su tesisatçısıyla çalışmaya başlanılmalıdır. Her türlü su tesisatı sorunu için siz de doğru ekiple çalışın, musluk tıkanıklıkları başınızı ağrıtmasın.