Petek Temizliği

Petek temizliği mümkünde her yıl ve en az iki yılda bir doğalgaz peteklerinin temizlenmesi gerekmektedir. Doğalgaz peteklerinin içindeki kirli ve kireçli su kombi çalıştığı sürece tüm peteklerin içerisinde dolaşır ve dolaştıkça kireç giderek kuruma dönüşür.

Kuruma dönüşen su petek tesisatında tıkanmalara neden olur. Zamanla petekleriniz ısıtmamaya başlar. Peteklerin içerisindeki kurumlu su temizlenmedikçe ısınma sorunu artar ve doğalgaz tesisatının yenilenmesine kadar gider.
Doğalgaz petekleriyle bu denli sorunlar yaşamak istemiyorsanız peteklerinizi temiz tutmalısınız. Uzun yıllar doğalgaz peteklerini temilemek zor ve zahmet isteyen bir işlemdi. Ev ve işyerinizdeki tüm petekleri söküp teker teker taşıyıp yıkamaya çalışmanız gerekiyordu. Doğalgaz peteklerini sökmesi takması taşıması ve yıkaması ayrı ayrı külfetli ve zahmet isterdi.
Bu yüzden petek temizliği ertelenir ve uğraşılmak istenmezdi. Oysa zrtık petek temizlemek için çağıracağınız tesisat firması elemanları kullandıkları özel makine ve kimyasal maddeler sayesinde tek bir peteğe takılan makineyle tüm petek tesisatının içerisini kolaylıkla zemizleyebilmektedir.
Bu işlem sırasında peteklerinizi sökmek gerei takmak zorunda değilsiniz. Petek temizliği öylesine kolay bir işleme dönüştü ki yapılan petek temizleme işlemleri esnasında halılarınızı bile kaldırmanıza gerek yok. Hiç biryerinizi kirletmeden bir kaç saat içerisinde doğalgaz petekleriniz ilk günkü kadar temiz ve randımanlı çalışır hale gelebiliyor.
Petek Temizleme işleminde Yaptığımız Hizmetlerimiz Şunlardır.
– Petek temizleme
– Radyatör temizleyici
– Radyatör temizliği
– Kombi tesisat temizliği
– Kombi petek temizliği
– Kalorifer tesisatı temizliği
– Kalorifer tesisat temizliği