Klozet Açıcı

Tuvaletler özellikle çok katlı bir binada oturuyorsanız sıkça tıkanma yapabilir. Çok katlı binalarda tuvaletlerin sık sık tıkanma yapmasının nedenlerini soracak olursanız bir kaç tane sayabilirim. Çok katlı bina demek tuvaleti kullanan çok insan demektir, Çok katlı binaların tesisat sistemlerinin karışık oluşu gibi bir kaç örnek verebileceğimiz gibi.

Her yerde olabilecek tıkanma olasılığıklarıda artış gösterir. Klozatten atılan sert cisimler, ucuz suda erimeyen tuvalet kağıtdı kullanmak klozet tıkayan en önemli meselelerdendir. Klozetiniz tıkandıysa tıkanma dier katları etkilemeden klozet açıcı bir yöntem bulmalısınız. Tuvalet tıkanıklığının büyüyerek tüm binayı sarması başınızın daha fazla ağrımasına neden olacaktır. Klozet açıcı olarak öncelikle hem kolay hem ucuz yöntem olan tuvalet pompalarını kullanabilirsiniz.
Tuvalet pompası vakumla yöntemiyle tıkama yapan maddeyi yerinden oynatarak borulardan ilerlemesini sağlar. Diğer bir klozet açıcı yöntem ise tuvalet açıcı kimyasallarıdır. Bol suyla birlikte kullanılan klozet açıcı kimyasallarını kullanırken dikkatli olmanızı ve kullanım talimatlarına mutlaka uymanızı tavsiye ederim.