Cihazla Petek Temizliği

Doğalgaz petekleri içlerindeki suyun kireçli oluşu ve kombinin yanma sürecinde içlerine giren kirli havalarında etkisiyle kurum haline gelir Peteklerin içinde dolaşan kurumlu su giderek dahada ağırlaşır petek yüzeylerine yapışarak balçık haline gelir.

Doğalgaz peteklerine kurumlar yapıştıkça ısınma ve ısıtma özelliğinde kayıp yaşanır. Siz kombinizin ısı derecesini ne kadar açarsanız açın istediğiniz ısıya ulaşmanız çok zor olur.

Bu gibi durumlarda peteklerin temizlenmesi gerekir. Son bir kaç yıldır kullanılan petek temizlemecihazları doğalgaz peteklerindeki kirlenme sorununu kolaylıkla çözmeye başladı. Ev ve işyerinizde kaç petek olursa olsun sadece tek bir peteğe takılan cihaz öncelikle bütün peteklerdeki ve kombi tesisatındaki kurumlu suyu kendi içine boşaltır. İçine biriktirdiği pis suyu işlem sonrası tuvalet giderinde boşaltarak cihaz yenilenir ve petek temizliğine başlanır.

Peteklerin kurum ve kireçten iyice arınması için özel kimyasal deterjan petek tesisatlarında dolaştırılır ve yine cihaz içerisine boşaltılır. Durulama işleminden sonra kombiye su takviyesi yapılır ve peteklerin havası alınır. Cihazla petek temizleme yöntemi sırasında ev ve iş yeriniz kesinlikle kirlenmez ve bir kaç saat içerisinde tamamlanan temizleme işlemi sayesinde daha düşük faturalarla daha fazla ısınma imkanı sağlanmış olur.